Obserwuj nas na

Starachowice

Zajęcia praktyczne w siedzibie ZSZ nr 1 w Starachowicach (zdjęcia)

Dodano

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. od 14 grudnia 2020 r. zajęcia praktyczne odbywają w formie stacjonarnej w szkolnych pracowniach Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.

Zajęcia prowadzone są w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo.

Uczniowie mają możliwość pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych, z zachowaniem reżimu sanitarnego, ćwiczyć zagadnienia opanowane teoretycznie na zajęciach zdalnych.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik handlowiec na zajęciach z pracowni sprzedaży sporządzają dokumenty handlowe: fakturę VAT, PZ, WZ, kartoteki magazynowe, liczą marże i ceny sprzedaży towarów, wykonują wywieszki cenowe oraz ćwiczą ozdobne pakowanie towaru.

Młodzież na zajęciach praktycznych z architektury krajobrazu poznaje różne techniki barwne: akwarela, pastel, kredka akwarelowa a także wykonują rysunek odręczny w technice czaro- białej. Ćwiczą też sporządzanie rysunku perspektywicznego, wykreślają różne rodzaje perspektyw, poznają zasady światło-cienia, uczą sie w jaki sposób wizualizować swoje projekty w technikach odręcznych i komputerowych.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych na zajęciach praktycznych w pracowni gastronomicznej ćwiczą sporządzanie dań i deserów (wykonali pączki, faworki i oponki serowe). Naszym uczniom pomysłów i zapału do pracy nie brakuje. Na zajęciach w pracowni wykonywali także pyszne dania mięsne i nie tylko.

Młodzi ekonomiści ćwiczą na zajęciach z technik komputerowych w pracy biurowej sporządzanie dokumentacji biurowej i korespondencji handlowej, drukowanie i kserowanie dokumentów. Redagują zapytania ofertowe, zamówienia, reklamacje. Poznają dokumenty związane z zatrudnieniem pracownika do pracy, ćwiczą prowadzenie akt osobowych.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa na zajęciach z pracowni obsługi konsumenta ćwiczą obsługę gościa w restauracji i barze hotelowym, na pracowni usług dodatkowych i obsługi konsumenta przygotowali karnawałowe drinki bezalkoholowe jako ofertę gastronomiczną hotelu, ćwiczyli także sporządzanie dokumentów hotelowych oraz ozdobne składanie ręczników i serwetek.

Młodzież kształcąca się w zawodzie technika rachunkowości ćwiczy na komputerach w programie Rachmistrz GT prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów, sporządzanie Rejestrów VAT zakupu i sprzedaży, a w programie Gratyfikant GT sporządzanie dokumentów kadrowo-płacowych, m.in. umowy o pracę i listy płac.

Na zajęciach w nowo urządzonej pracowni fryzjerskiej uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich ćwiczą prawidłowe mycie, strzyżenie i układanie fryzur oraz wykonują modne fryzury karnawałowe.

Uczniowie kształcący sie w zawodzie technik geodeta ćwiczą na sali gimnastycznej pomiar sytuacyjno-wysokościowy do określenia rozmieszczenia względem siebie różnych obiektów. Do przeprowadzenia pomiarów wykorzystują sprzęt geodezyjny, jak: tyczki miernicze, tachimetry, niwelatory.

To tylko niektóre przykłady tego co dają zajęcia praktyczne prowadzone w pracowniach ZSZ nr 1 w Starachowicach pod czujnym okiem nauczycieli. Zapraszamy do obejrzenia na załączonych zdjęciach.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media