Obserwuj nas na

Starachowice

Zakonnicy zasilą załogę Domu Pomocy Społecznej

Dodano

12 czerwca rozpoczął się trudny czas dla Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Bema w Starachowicach. U jednej z pracownic zakładu wystąpiły objawy nasuwające podejrzenie, że może być zarażona koronawirusem. To właśnie w piątek 12 czerwca kobieta została przebadana – wynik testu okazał się pozytywny.

Pozostali pracownicy DPS – u musieli odbyć dwutygodniową kwarantannę – część zatrzymano w zakładzie, część odbyła kwarantannę domową. Problem narastał – okazało się, że kolejnych 14 pracowników ma wynik dodatni.

24 czerwca pod bramą Domu Pomocy Społecznej odbyła się konferencja posłanki PiS Agaty Wojtyszek, dotycząca obecnej sytuacji panującej w zakładzie.

– Ja jestem w kontakcie systematycznym z panią dyrektor, w tym momencie sytuacja się zdecydowanie poprawia. Z fundacji ORLEN, którą poprosiłam o wsparcie DPS – u, płyną środki ochrony osobistej do naszego Domu Pomocy Społecznej. Są to fartuchy ochronne jednorazowe, kombinezony ochronne, buty, maseczki zarówno jednorazowe jak i wielorazowe, są to też płyny dezynfekcyjne i dezynfektor, który pomoże dezynfekować pomieszczenia w Domu Pomocy Społecznej. – mówiła do zebranych dziennikarzy.

Niestety otrzymana pomoc materialna to za mało, w związku z dużą liczbą osób zakażonych w Domu Pomocy Społecznej brakuje rąk do pracy.

Pomoc ze Świętego Krzyża

W związku z brakującą liczbą pracowników w Domu Opieki Społecznej Agata Wojtyszek zgłosiła się z prośbą o pomoc do braci zakonnych ze Świętego Krzyża. Posłanka rozmawiała z superiorem zakonu. Jak informowała podczas konferencji, do Starachowic przybyło już dwóch braci – z Krakowa i Radomia. Zostaną przebadani, a jeśli wyniki ich badań będą negatywne, rozpoczną pracę z pozostałymi pracownikami DPS – u. Pięciu kolejnych zakonników przybędzie do Starachowic w piątek.

W starachowickim Domu Opieki Społecznej brakuje także 3 pielęgniarek i 3 opiekunek. Agata Wojtyszek apelowała do wojewody o wsparcie i skierowanie do zakładu pracy pielęgniarek z terenu województwa świętokrzyskiego, które zdecydowałyby się na pomoc. Posłanka poinformowała także, że chętnych do pomocy poszukiwać będzie także wśród szeregów Wojsk Obrony Terytorialnej. Uzupełnione tym sposobem braki w załodze DPS – u pozwolą na pełne zabezpieczenie zakładu.

Na koniec konferencji posłanka PiS poinformowała, że na ten moment wszyscy pracownicy i pensjonariusze starachowickiego zakładu czują się dobrze.

– Mam nadzieję, że ta sytuacja, te środki ochrony osobistej, które dzisiaj albo jutro już zostaną tutaj dowiezione, ta nowa zmiana kadry, która też jest przygotowana pozwoli na zabezpieczenie pracowników. – skomentowała.

starachowice-net.pl / wł.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Reklama

Copyright © 2019 Spotted Media.