Obserwuj nas na

Bogoria

24-letni sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany

Dodano

Wczorajszego popołudnia na terenie gminy Bogoria miała miejsce kradzież rozbójnicza. Łupem sprawcy padł laptop o wartości 3 tysięcy złotych. Dzięki sprawnym działaniom staszowscy policjanci zatrzymali 24-latniego sprawcę i odzyskali utracone mienie. Kodeks karny za kradzież rozbójniczą przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 18 do dyżurnego staszowskiej jednostki policji zgłosił się mieszkaniec gminy Bogoria. Mężczyzna poinformował, że nieznana mu osoba dokonała kradzieży jego laptopa. Jak się okazało, sprawca przyjechał do zgłaszającego w celu zakupu laptopa wystawionego na jednym z portali ogłoszeniowych. Podczas oglądania sprzętu komputerowego „kupujący” nagle odepchnął i kopnął pokrzywdzonego, następnie zabrał laptop i odjechał w pośpiechu. Sprawca przez cały czas był w maseczce przez co pokrzywdzony nie widział jego twarzy. Nie zapamiętał też numerów rejestracyjnych pojazdu, którym poruszał się sprawca. Wartość skradzionego sprzętu oszacowano na 3 tysiące złotych.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole. Policjanci sprawnie i szybko ustalili podejrzanego. Odwiedzili miejsce zamieszkania 24-latka, wytypowanego jako osoby mogącej mieć związek z tym zdarzeniem. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali mężczyznę, śledczy odzyskali także skradzione mienie. Komputer znajdował się jeszcze w pojeździe sprawcy. Mężczyzna, znany już staszowskim stróżom prawa ze swej przestępczej działalności, teraz odpowie za kolejne. Kodeks karny za kradzież rozbójniczą przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ANL / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media