Obserwuj nas na

Osiek

47-letni obywatel Ukrainy włamał się do jednego z domów (zdjęcia)

Dodano

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 47- letniemu obywatelowi Ukrainy, który włamał się do jednego z domów na terenie gminy Osiek. Mężczyzna został zatrzymany, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Cała historia miała swój początek w minioną środę. Wówczas to kilkanaście minut przed godziną 16 do dyżurnego staszowskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że do niezamieszkałego domu jego wujka ktoś się włamał. Przybyli na miejsce funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że gdy ten wrócił z pracy do domu, zauważył na posesji swojego wujka nieznanego mu mężczyznę z rowerem. Udał się tam i zapytał nieznajomego co robi i dlaczego ma rower jego krewnego. Nieznajomy odparł, że jest z Ukrainy, a gdy zorientował się, że zgłaszający wyciąga telefon, by powiadomić Policję wsiadł na rower i odjechał.
47- latek chciał wykazać się sprytem, ale sprytniejsi od niego byli funkcjonariusze staszowskiej drogówki. Na trasie K-79 zauważyli kierującego rowerem, którego zatrzymali do kontroli. Mężczyzna odpowiadał rysopisowi temu, który kilkanaście minut wcześniej ukradł rower i odjechał. To jednak nie był koniec problemów zuchwałego złodzieja. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany. W trakcie wykonywanych czynności przyznał się do kradzieży roweru oraz dodatkowo przyznał, że włamał się do niezamieszkałego domu, gdyż nie miał gdzie mieszkać. W pomieszczeniach mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli wiele różnych rzeczy prawdopodobnie pochodzących z kradzieży m.in. kosę spalinową, elektryczną kosę do podcinania żywopłotu, sprzęt RTV i AGD, a także przedmioty codziennego użytku nie będące własnością 47- latka.

Dzisiaj zatrzymany 47-latek usłyszał zarzuty, które zgodnie z kodeksem karnym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

JSz / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media