Obserwuj nas na

Osiek

Tragedia nad wodą w powiecie staszowskim, nie żyją dwie nastolatki

Dodano

Tragiczny wypadek nad wodą w powiecie staszowskim. Dwie nastolatki wpadły do zbiornika retencyjnego w miejscowości Bukowa. Mimo prowadzonej na miejscu akcji reanimacyjnej życia 16-latek nie udało się uratować.

Do tego tragicznego wypadku doszło w zbiorniku retencyjnym w miejscowości Bukowa (powiat staszowski, gmina Osiek). Pod wodą znalazły się dwie szesnastolatki.

Jak poinformował PAP st. kpt. Marcin Bajur z Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, strażacy ze specjalistycznej grupy wodno-nurkowej wydobyli na brzeg najpierw jedną z dziewcząt, a po godzinie drugą. Mimo prowadzonych na miejscu akcji reanimacyjnych przez zespół ratownictwa medycznego życia nastolatek nie udało się uratować.

„Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że nad zbiornik retencyjny w Bukowej przyjechało pięcioro młodych ludzi, trzy dziewczyny i dwóch chłopców. W pewnym momencie dwie 16-latki odłączyły się od grupy i weszły do wody. Po chwili straciły grunt pod nogami i zniknęły pod wodą” – powiedziała PAP mł. asp. Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Policjantka dodała, że tonące dziewczyny próbował ratować mężczyzna przebywający nad wodą, ale nie udało mu się im pomóc. Pierwsza z nastolatek została wydobyta na brzeg pół godziny od zgłoszenia otrzymanego przez strażaków, druga godzinę później.

„Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci, aby wyjaśnić dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku” – podkreśliła mł. asp. Szczepaniak.

Autor: Janusz Majewski / PAP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media