Obserwuj nas na

Rytwiany

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy; 41-latek prowadził auto mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie

Dodano

Do pięciu lat więzienia grozi 41-letniemu mieszkańcowi gminy Rytwiany (Świętokrzyskie), który prowadził pojazd mając ponad cztery promile alkoholu w organizmie. Na dodatek miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany przez innego kierowcę.

Kierowca podróżujący w sobotę drogami powiatu staszowskiego zauważył, że jadący przed nim pojazd marki Volkswagen miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy.

„Mężczyzna niezwłocznie wykonał połączenie na numer alarmowy, a następnie ujął kierującego i uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, przebadali kierującego na stan trzeźwości. Badanie alkomatem 41-letniego mieszkańca gminy Rytwiany wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie” – powiedziała PAP asp. Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Na dodatek okazało się, że mężczyzna posiada orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za niestosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 41-latek nie uniknie również odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Autor: Janusz Majewski

maj/ apiech/pap

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media