Obserwuj nas na

Staszów

48-letnia kobieta oszukana na 15 000 zł

Dodano

Nieznany rozmówca poprosił 48-letnią mieszkankę powiatu staszowskiego o pomoc, a chodziło o pieniądze, które chce przekazać na otworzenie firmy, jednak ma problem z wykonaniem przelewu. Kobieta dała wiarę oszustowi i w ten sposób straciła blisko 15 000zł. Staszowscy policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi za pośrednictwem portali społecznościowych.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zgłosiła się 48- letnia mieszkanka powiatu staszowskiego, która zawiadomiła, że padła ofiarą oszustwa. Blisko połowy września za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za Amerykanina. W korespondencji informował kobietę, że chce do niej przyjechać i założyć firmę. W związku z tym, że nie może przelać pieniędzy, bo ma problemy z bankami w Ameryce zaproponował, że drogocenne rzeczy, a także 200 000 dolarów prześle w paczce. Aby wzbudzić jeszcze większe zaufanie w swojej rozmówczyni przesłał jej potwierdzenie nadania paczki. Wówczas na adres mailowy pokrzywdzonej przyszła wiadomość informująca o konieczności zapłacenia cła za przesyłkę. Następnego dnia od firmy kurierskiej otrzymała kolejną wiadomość o konieczności opłacenia ubezpieczenia przesyłki. Wówczas już kobieta wykonała dwa przelewy na kwotę bliską 15 000zł. Następnie pokrzywdzona poinformowana została, że na lotnisku prześwietlona została jej paczka wobec czego z uwagi na znajdujące się w niej pieniądze musi zapłacić 17 000zł. Tego przelewu już nie zrealizowała.

Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym i kierować się przede wszystkim zasadą ograniczonego zaufania. Bardzo często zdarza się, że oszuści balansują na cienkiej granicy naszych uczuć, niejednokrotnie wzbudzając litość realizują swój zamierzony cel. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, ze nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

JSz / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media