Obserwuj nas na

Staszów

Chciał być niewidoczny dla policjantów

Dodano

Mężczyzna kierujący kradzionym renaultem został zatrzymany przez staszowskich policjantów. 19-latek podjął próbę ucieczki, jednakże mundurowi nie dali za wygraną. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Teraz może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę w trakcie pełnienia służby na terenie miasta, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego staszowskiej jednostki chcieli zatrzymać do kontroli pojazd marki Renault. Jadący bez włączonych świateł mijania samochód zwracał uwagę. Być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że było już po godzinie 23.30. Jazda bez oświetlenia w zupełnych ciemnościach jest bardzo niebezpieczna i podejrzana. Dodatkowo kierujący na jednym z parkingów przy stacji paliw, wprowadzał auto w poślizg, czym stwarzał zagrożenie dla osób przebywających na terenie parkingu. Na widok radiowozu kierujący szybko odjechał ze stacji paliw, dlatego też funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydali jadącemu francuskim autem mężczyźnie polecenie do zatrzymania pojazdu. Kierujący jednak nie reagował na sygnały i kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Uciekinier w pewnym momencie stracił panowanie nad autem i wjechał w pryzmę gruzu. Następnie wysiadł z pojazdu i pieszo kontynuował ucieczkę na teren posesji, w której mieszka, po czym ukrył się w garażu, gdzie został zatrzymany.
Kolejne czynności, takie jak badanie trzeźwości i sprawdzenie pojazdu dały odpowiedź na zachowanie mężczyzny. 19-latek miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu. Jednak na tym nie zakończyły się jego problemy. Okazało się, że pojazd, którym się poruszał był kradziony.

Mężczyzna wczoraj popołudniu usłyszał zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 5- lat pozbawienia wolności.

JSz / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media