Obserwuj nas na

Staszów

Ciągnikiem na podwójnym gazie

Dodano

Policjanci z Komisariatu Policji w Połańcu zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej ciągnik rolniczy marki Ursus, którego kierujący naruszył przepisy dotyczące przewożenia osób. W trakcie przeprowadzanej kontroli okazało się, że kierujący ciągnikiem 35-latek w swoim organizmie ma 4 promile alkoholu.

We wtorek tuż przed godziną 15.00 połanieccy policjanci na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciągnika rolniczego, który na lewym błotniku pojazdu przewoził 50-letniego pasażera. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi od kierującego wyczuli silną woń alkoholu, w związku z tym mężczyzna poddany został badaniu alkomatem.

Jaka się okazało, 35-latek kierował ciągnikiem rolniczym mając w swoim organizmie 4 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za wykroczenia, których się dopuścił.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący są ogromnym zagrożeniem dla nas wszystkich. Niestety nadal co niektórzy z siadających za kierownicą lekceważą bezwzględny zakaz jazdy pod wpływem alkoholu. Całe szczęście, że tym razem nie doszło do tragedii. Nie zapominajmy, że nietrzeźwy kierujący na drodze to ogromne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale przede wszystkim życia ludzkiego!

jsz / kpp

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Reklama

Copyright © 2019 Spotted Media.