Obserwuj nas na


Staszów

Czary, które miały uleczyć

Dodano

Wczoraj do domu mieszkanki gminy Staszów przyszła kobieta, która poinformowała seniorkę, że wygląda na chorą. Zaproponowała jej modlitwę dzięki, której pokrzywdzona miała wyzdrowieć. Gdy 78- latka przystała na propozycję oszustka poprosiła o ściereczkę, jajko i pieniądze. W efekcie końcowym straciła ponad 8000zł.

Wczoraj do domu mieszkanki gminy Staszów zapukała kobieta, która powiedziała jej, że wygląda na chorą, a następnie przekazała, że jeżeli wspólnie się pomodlą to seniorka odzyska zdrowie. Tak też zrobiły. Następnie nieznajoma domokrążczyni poprosiła o kurze jajko oraz ściereczkę kuchenną. Jajko w nią zawinęła i rozbiła. Następnie poprosiła o wszystkie pieniądze, które 78- latka ma w domu. Starsza pani do rąk nieznajomej przekazała łącznie 13000zł. Przybyła oszustka pieniądze zawinęła w ściereczkę i rozpoczęła po raz kolejny modlitwę. Po chwili oddała seniorce zawinięte pieniądze, powiedziała, że teraz będzie zdrowa i wyszła. Po tym zajściu 78- latka odłożyła pieniądze i zajęła się praniem brudnej ściereczki. Po tej czynności przeliczyła zwrócone pieniądze i wówczas zorientowała się, że brakuje jej 8200zł.

Jak pokazuje opisana historia, przestępcy nieustannie, na różne sposoby, próbują oszukiwać ludzi. Jedni grają na emocjach wywierając presję czasu, inni wymyślają abstrakcyjne metody, które niestety okazują się skuteczne. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego typu sytuacji jest niewdawanie się w rozmowy z nieznajomymi, którzy przychodzą do naszego domu, bądź nieszukania.

JSz / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media