Obserwuj nas na

Staszów

Dla nich to nie był trzeźwy poranek

Dodano

532 przebadanych kierowców, a w tym czterech znajdujących się pod działaniem alkoholu. To bilans przeprowadzonych na drogach powiatu staszowskiego w dzisiejszy poranek działań pn. ,,Trzeźwy poranek”.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, dziś od rana prowadzili działania ,,Trzeźwy poranek”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie, w szczególności nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 532 kierowców. Podczas prowadzonych działań ujawnili czterech, którzy niestety wcześniej spożywali alkohol. Badanie stanu trzeźwości 56- latka z audi wykazało 1,1 promila, 65-letni kierowca ciężarowego mana ,,wydmuchał” blisko 0,6 promila, natomiast 52-latek z forda ,,wpadł” z wynikiem ponad 0,3 promila.

Wśród zatrzymanych do kontroli był także 65-letni rowerzysta. Amator jednośladów miał w swoim organizmie blisko 0,6 promila, a to kosztowało go 2500zł, gdyż właśnie w tej wysokości został na niego nałożony mandat karny.

Opr. JSz

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media