Obserwuj nas na

Staszów

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

Dodano

W miniony weekend policjanci ze staszowskiej jednostki zatrzymali dwóch sprawców zdarzeń drogowych. Mężczyzn w tym przypadku łączył wspólny mianownik – obaj byli nietrzeźwi i na dodatek nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę, tuż po godzinie 17:00 do dyżurnego staszowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, z treści którego wynikało, że dwóch nietrzeźwych mężczyzn próbuje z rowu wyciągnąć samochód. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w miejscowości Podborek 26-letni mieszkaniec gminy Oleśnica, kierując volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W swoim organizmie mężczyzna miał blisko 3,3 promila alkoholu. 26-latek nie posiadał także uprawień do kierowania.

Następnego dnia o podobnej porze policjanci otrzymali informację dotyczącą zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że w miejscowości Borzymów 28-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem. Jego podróż zakończyła się uderzeniem w budynek Ochotniczej Straży Pożarnej. Mężczyzna w swoim organizmie miał blisko 2,3 promila alkoholu, a także nie posiadał uprawnień do kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. W obu przypadkach mężczyźni nie unikną także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek na drogach w czasie trwających wakacji, bo tylko on jest gwarancją bezpiecznego dotarcia do celu! Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów zrobią to w pełni odpowiedzialnie, przez co dojadą bezpiecznie do celu i unikną niepotrzebnych zdarzeń.

JSz / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Reklama

Copyright © 2019 Spotted Media.