Obserwuj nas na

Staszów

Jeden do dziewczyny, drugi z puszkami – obaj nietrzeźwi

Dodano

Mając blisko 2,6 promila alkoholu w organizmie zdecydowali się kierować samochodami. Skrajnie nieodpowiedzialni kierujący zatrzymani zostali przez staszowskich funkcjonariuszy. Jeden z nietrzeźwych dodatkowo spowodował zdarzenie drogowe. Na szczęście nikt nie został ranny. Teraz za swoje postępowanie obaj odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W czwartkowy poranek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Staszowie otrzymał od czujnego obywatela zgłoszenie o tym, że drogą wojewódzką numer 765 relacji Osiek- Staszów porusza się kierujący pojazdem, którego tor jazdy świadczy o tym, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego w miejscowości Wiśniówka napotkał stojącego częściowo na jezdni z uruchomionym silnikiem volkswagena, za kierownicą którego z opuszczoną głową siedział mężczyzna. Po otworzeniu drzwi pojazdu, mundurowi wyjęli kluczyki ze stacyjki, a 50-letni kierujący został sprawdzony alkomatem. Urządzenie wskazało blisko 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. W rozmowie z policjantami mężczyzna tłumaczył, że alkohol wypił o godzinie 5. Po upływie zaledwie trzech godzin udał się w podróż do swojej dziewczyny.

Z kolejnym nietrzeźwym kierującym policjanci staszowskiej drogówki do czynienia mieli kilka minut przed godziną 15. Mundurowi skierowani do miejscowości Bukowa, gdzie doszło do kolizji hyundaia z daewoo, zastali tylko jednego uczestnika zdarzenia. Jak wynikało z pierwszych ustaleń, na łuku drogi kierujący pojazdem marki daewoo zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka hyundaiem. Mundurowi szybko ustalili sprawcę zdarzenia. Był nim 48- letni mieszkaniec gminy Staszów, który jadąc sprzedać puszki miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Ponadto jak się okazało 48- latek posiada dożywotni zakaz kierowania wszystkimi pojazdami mechanicznymi. W trakcie ustaleń światło dzienne ujrzała także przeszłość pasażera daewoo, do którego również dotarli policjanci. 20- latek był osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Sandomierzu, w celu odbycia kary pozbawienia wolności, od której uwolnił się wpłacając zaległą grzywnę.

JSz / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media