Obserwuj nas na

Staszów

Kierowca po narkotykach, pasażer z narkotykami

Dodano

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym jechało dwóch mężczyzn. Jak się okazało, 26-letni pasażer renault posiadał przy sobie środki odurzające. Jego rówieśnik, który siedział za kierownicą pojazdu prawdopodobnie znajdował się pod wpływem narkotyków.

Wczoraj kilka minut po godzinie 09.30 policjanci ze staszowskiej drogówki na jednej z ulic Rytwian zauważyli pojazd, którego kierujący na widok radiowozu zawrócił. Policjanci postanowili przyjrzeć się tej sytuacji, po chwili zatrzymali go do kontroli drogowej. Wówczas, znajdujący się w pojeździe dwaj mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności przy 26-letnim pasażerze znaleźli dwa srebrne zawiniątka z zawartością białego proszku, szklaną „fifkę” oraz wagę elektroniczną. Wstępne badanie wykazało, że blisko 25 gramów białej substancji to amfetamina. Właściciel tłumaczył mundurowym, że zakazany środek zakupił przez Internet od nieznajomego sprzedającego. Problem na tym jednak się nie skończył – jego rówieśnik, który kierował pojazdem poddany został badaniu na zawartość środków odurzających, a wynik okazał się pozytywny. Od mężczyzny pobrana została krew do dalszych badań.

26-letniemu pasażerowi za posiadanie środków odurzających grozić mogą 3 lata więzienia. Z kolei na 2 lata pozbawienia wolności może skazać sąd kierowcę renaulta.

JSz / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media