Obserwuj nas na

Staszów

Naruszył prawo łowieckie

Dodano

Staszowscy kryminalni wraz z przedstawicielami Państwowej Straży Łowieckiej zabezpieczyli wnyki, a także sieci do połowu ryb. W sprawie zatrzymany został 61- latek, który usłyszał zarzut bezprawnego posiadania narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa. Zgodnie z ustawą Prawo łowieckie mężczyźnie grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie w trakcie realizowanych czynności ustalili, że 61- letni mieszkaniec gminy Łubnice może zajmować się kłusownictwem. Wczoraj przed południem wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie podczas przeszukania budynków oraz posesji znaleźli między innymi wnyki oraz sieci do połowu ryb. 61- latek tłumaczył mundurowym, że wnyki wykorzystywał do łapania szczurów, a narzędzi do połowu ryb używał na terenie prywatnego stawu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do staszowskiej jednostki. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa, do którego się przyznał. Za złamanie przepisów ustawy o prawie łowieckim grozi kara do roku pozbawienia wolności.

JSz / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media