Obserwuj nas na

Staszów

Od kieliszka do rozboju

Dodano

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali łącznie pięć osób podejrzanych o dokonanie rozboju. Sprawcy używając przemocy okradli mężczyznę, z którym wcześniej pili alkohol. W kieszeni pokrzywdzonego znaleźli pieniądze w kwocie 173 złotych oraz telefon. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek późnym wieczorem. W jednym z mieszkań znajdujących się na terenie Staszowa 39- letni pokrzywdzony spożywał alkohol z piątką znajomych. Między biesiadnikami w pewnym momencie wywiązała się kłótnia. Wówczas to znajdujący się na miejscu trzej mężczyźni 30, 32 oraz 47- latek zaczęli bić pokrzywdzonego. Dwie znajdujące się w mieszkaniu kobiety 34 i 46- latka z kieszeni spodni mężczyzny wyciągnęły telefon komórkowy wartości 200 złotych oraz portfel, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie 173 złotych po czym wypchnęli go na zewnątrz mieszkania.

Pokrzywdzony o całym zdarzeniu zawiadomił policjantów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Dwaj z nich zostali zatrzymani jeszcze tego samego wieczoru, natomiast trzeci z mężczyzn oraz dwie kobiety do policyjnego aresztu trafili następnego dnia.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego uczestnikom zakrapianego spotkania przedstawiono zarzut rozboju. W stosunku do 30 i 32- latka w niedzielę sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na okres 3 miesięcy. W poniedziałek względem 46- letniej kobiety zastosowany został środek wolnościowy w postaci dozoru policji. Wobec pozostałej dwójki tj. 34- letniej kobiety oraz 47- letniego mężczyzny we wtorek sąd również zdecydował o 3 miesięcznym tymczasowym aresztowaniu. Ustawodawca za przestępstwo rozboju przewidział karę pozbawienia wolności do 12 lat.

JSz / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media