Obserwuj nas na

Staszów

Po nitce do kłębka

Dodano

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli m.in. marihuanę, mefedron, haszysz i amfetaminę o łącznej wadze blisko 580 gramów. Zatrzymanemu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego staszowskiej jednostki prowadzili działania operacyjne mające na celu między innymi rozpoznać środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi. W ten sposób realizując swoje wcześniejsze ustalenia, dotarli do sąsiedniego powiatu i złożyli „wizytę” 32-letniemu mieszkańcowi powiatu opatowskiego. Mężczyzna na widok niespodziewanych gości przez otwarte drzwi balkonu wyrzucił zawiniątko z zawartością białego proszku.

W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny mundurowi ujawnili niewielkie ilości marihuany i amfetaminy. Jednak był to dopiero początek odnajdywania „znalezisk”. Wspólnie z 32- latkiem policjanci pojechali w inne miejsce, gdzie znajdowały się zabudowania użytkowane przez mężczyznę. Tam w kilku pomieszczeniach gospodarczych policjanci ujawnili znaczne ilości środków odurzających – 328 gramów marihuany, 36 gramów mefedronu, 93 gramy haszyszu, 121 gramów nieustalonego na tą chwilę proszku oraz niespełna 2 gramy amfetaminy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 580 gramów zakazanych specyfików.

32-letni mieszkaniec Opatowa został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami może mu grozić kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

JSz / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media