Obserwuj nas na

Staszów

Puste butelki i słaba pamięć

Dodano

Wczoraj na drogach powiatu staszowskiego doszło do zatrzymania dwóch pijanych kierowców. Obywatelskie ujęcie doprowadziło do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego peugeotem. 35- latek miał blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 45- letnią kierującą, która miała ponad 2,2 promila. Za tak nieodpowiedzialną jazdę kierujący odpowiedzą przed sądem.

W czwartkowe popołudnie w Krzywołęczy miało miejsce zdarzenie, które zakończyło się zatrzymaniem nietrzeźwego kierującego. Stało się to dzięki szybkiej reakcji jednego ze świadków. Gdy ten zauważył, że z naprzeciwka zbliża się pojazd marki peugeot, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierujący może być nietrzeźwy, natychmiast podjął decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy. Gdy właściciel peugeota dowiedział się, że na miejsce wezwana została policja uciekł pieszo w kierunku miejsca zamieszkania. Tam jednak znaleźli go policjanci. 35-latek rozstawił przed sobą puste butelki po alkoholu chcąc wmówić przybyłym funkcjonariuszom, że alkohol spożywał dopiero po powrocie do domu. W tą historię stróże prawa jednak nie uwierzyli. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Staszów kierował francuskim autem mając w swoim organizmie blisko 2,7 promila.

Tego samego dnia, kilka minut po godzinie 22 staszowscy policjanci otrzymali informację o kolejnym nietrzeźwym kierującym. Tym razem okazało się, że za kierownicę opla wsiadła nietrzeźwa 45-latka. Wyjaśniała policjantom, że zapomniała, że wcześniej piła wino z koleżanką i gdy tylko przypomniała sobie o tym fakcie, pozostawiła pojazd na jednej z ulic Staszowa i do domu wróciła już pieszo. Badanie stanu trzeźwości wskazało w jej organizmie ponad 2,2 promila.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku 35- latka policjanci zabezpieczyli pojazd mężczyzny. O dalszym losie jego, a także o 10 lat starszej kobiety zadecyduje sąd. Praktyczna lekcja odpowiedzialności może kosztować kierujących nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Przypominamy, że od 14 marca bieżącego roku obowiązują nowe, zaostrzone kary za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w takim stanie musi liczyć się z surowymi konsekwencjami i utratą swojego samochodu.

Opr. JSz

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media