Obserwuj nas na

Staszów

Wybuchowa kolekcja

Dodano

Staszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał w swoim mieszkaniu broń gazową, wiatrówkę, mini replikę działka prochowego oraz replikę strzelby z okresu wojny secesyjnej. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 21 sztuk amunicji różnego kalibru. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia mieszkaniec gminy Staszów odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie ustalili, że 63-letni mieszkaniec gminy może posiadać nielegalną broń palną. Natychmiast pojechali do jego mieszkania, by to sprawdzić. W trakcie wizyty mundurowych, mężczyzna dobrowolnie wydał im swoje ,,skarby”. Wybuchowa kolekcja 63-latka liczyła rewolwer gazowy, wiatrówkę, replikę działka prochowego oraz strzelby z okresu wojny secesyjnej. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 21 sztuk amunicji różnego kalibru.

Zdając sobie sprawę z konsekwencji, 63-latek twierdził, że wiatrówkę, którą następnie przerobił we własnym zakresie zakupił na targu od nieznanej mu osoby około 11 lat temu. Resztę rzeczy zakupił, jak stwierdził, jeszcze w latach 90 na terytorium Niemiec na tzw. „flomarku”. Wszystkie zabezpieczone przedmioty zostaną zbadane przez biegłego i na podstawie jego opinii okaże się czy którykolwiek z nich może wrócić do właściciela.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania broni bez wymaganego zezwolenia, za co grozić może mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

JSz / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media