Obserwuj nas na

Staszów

Zatrzymany za kradzież z włamaniem i uszkodzenie mienia

Dodano

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie wczoraj na terenie województwa małopolskiego zatrzymali 23-latka z gminy Szczucin. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do jednego z domów na terenie powiatu staszowskiego, a także uszkodzenie pojazdu. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku na środę dyżurny staszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że nieznany wówczas sprawca włamał się do jednego z domów w gminie Łubnice. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policjanci. Zgłaszający 28- latek poinformował mundurowych, że około północy, gdy przebywał sam w domu usłyszał uderzanie w drzwi wejściowe. Obawiając się o własne życie i zdrowie, uciekł przez okno. W tym czasie w rejonie posesji zauważył pojazd koloru srebrnego. Po wyważeniu drzwi nieznani sprawcy dostali się do środka domu, skąd zabrali dwa telewizory o łącznej wartości 2500zł oraz pieniądze w kwocie 950zł. Dodatkowo na terenie posesji w znajdującym się w garażu pojeździe marki audi wybite zostały dwie szyby. Na miejsce zdarzenia przybył 31- letni właściciel domu, który również przekazał funkcjonariuszom, że wyjeżdżając z domu w jego obrębie zauważył srebrne BMW.

Nad sprawą skrupulatnie zaczęli pracować staszowscy kryminalni. Wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie województwa małopolskiego zatrzymali jedną z osób podejrzanych o udział w zdarzeniu, a jest to 23-letniego mieszkaniec gminy Szczucin. W trakcie wykonywanych czynności przyznał się do zarzucanych mu czynów. W najbliższym czasie przyjdzie mu odpowiedzieć przed sądem za przestępstwo kradzieży z włamaniem, a także uszkodzenie pojazdu. Kolejne zatrzymania w tej sprawie to tylko kwestia czasu. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

JSz / KPP

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media