Secemin
Gmina Secemin inwestuje w Międzylesie. Nowa nawierzchnia za blisko 400 tysięcy
Kolejna ważna inwestycja drogowa w gminie Secemin staje się faktem. W środę, 6 maja, oficjalnie podpisano umowę na modernizację trasy w Międzylesiu. Prace obejmą remont drogi gminnej prowadzącej do stacji kolejowej, co od lat było jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji przez lokalną społeczność.
Wykonaniem robót budowlanych zajmie się firma DUKT z Włoszczowy. Całe przedsięwzięcie opiewa na kwotę blisko 400 tysięcy złotych. Gmina Secemin na ten cel pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, natomiast brakująca część kwoty zostanie pokryta bezpośrednio z budżetu samorządu.
Głównym celem inwestycji jest poprawa codziennego komfortu podróżowania, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa na odcinku łączącym miejscowość z punktem przesiadkowym PKP. To kluczowa trasa dla osób dojeżdżających do pracy i szkół, która po latach eksploatacji wymagała kompleksowej odnowy.


