Obserwuj nas na

Secemin

Secemin z wyróżnieniem w Rankingu Gmin. Podczas gali w Kielcach nagrodę odebrał zastępca wójta Sławomir Pietraszek [zdjęcia]

Avatar photo

Dodano

Gmina Secemin została wyróżniona podczas finałowej gali 5. Rankingu Gmin Regionu Świętokrzyskiego, która odbyła się 11 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Samorząd z powiatu włoszczowskiego zajął drugie miejsce w kategorii gmin pozaaglomeracyjnych wiejskich. W imieniu gminy statuetkę odebrał zastępca wójta Sławomir Pietraszek.

Ranking, przygotowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego we współpracy z GUS, analizuje rozwój jednostek samorządowych w wielu obszarach – od inwestycji gospodarczych, przez działania społeczne, po ochronę środowiska i efektywność zarządzania. Zestawienie obejmuje wszystkie gminy województwa świętokrzyskiego, z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

Secemin w czołówce gmin wiejskich

Drugie miejsce w swojej kategorii to duże wyróżnienie dla Secemina. W rankingu oceniano m.in. nakłady na kulturę, zdrowie, infrastrukturę, działania prorozwojowe oraz efektywność wykorzystania dostępnych środków publicznych. Wysoka lokata potwierdza, że gmina skutecznie realizuje projekty istotne dla mieszkańców i rozwija się w zrównoważony sposób.

Klasyfikacja w kategorii gmin pozaaglomeracyjnych wiejskich przedstawia się następująco:

1.Tuczępy (powiat buski)
2.Secemin (powiat włoszczowski)
3.Sadowie (powiat opatowski)

    Ranking Gmin 2024 – najważniejsze wyniki

    Najlepszymi gminami całego województwa zostały:

    1.Gmina Nowiny
    2.Gmina Morawica
    3.Gmina Masłów

    Podczas wydarzenia wyróżniono także najlepsze gminy w poszczególnych powiatach. W powiecie włoszczowskim tytuł ten zdobył właśnie Secemin.

    Uroczysta gala w Kielcach

    W wydarzeniu brali udział przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, m.in. wicemarszałek Grzegorz Socha, posłowie Lucjan Pietrzczyk i Rafał Kasprzyk oraz dyrektor generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego Michał Cichocki. Gala była okazją do podsumowania działań lokalnych władz i wymiany doświadczeń między samorządami z różnych części regionu.

    zdjęcia uw/ frdl.org.pl

    Continue Reading
    Reklama

    Dodaj komentarz

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *