Secemin
Wypadek szkolnego busa w powiecie włoszczowskim
W czwartek po godzinie 14 w miejscowości Żelisławiczki doszło do zderzenia dostawczego Opla z busem przewożącym dzieci ze szkoły i przedszkola w Seceminie. Na skrzyżowaniu interweniowało łącznie pięć zastępów straży pożarnej, trzy karetki oraz policja.
Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 74-letni kierowca busa prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa 35-letniej kobiecie prowadzącej Opla. W pojeździe przewożącym dzieci znajdowało się sześć osób: kierowca, opiekunka oraz czwórka wychowanków. Choć sytuacja wyglądała groźnie, wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili auta o własnych siłach jeszcze przed przyjazdem służb.
Mimo początkowych obaw, nikt nie wymagał hospitalizacji. Jedno z dzieci zostało przewiezione do szpitala jedynie na rutynowe badania kontrolne, po których zostało wypuszczone. Ostatecznie żadne z dzieci nie pozostało w placówce medycznej.




