Obserwuj nas na

Włoszczowa

14-latkowi wybuchła w rękach petarda

Dodano

Poważnych obrażeń dłoni doznał 14 –latek w wyniku nieszczęśliwego wypadku, który wydarzył się wczoraj na terenie gminy Włoszczowa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nastolatkowi w dłoni eksplodowała petarda. Przed nami sylwestrowa noc, podczas której wiele osób zdecyduje się na podpalenie lontu fajerwerków. Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy!

Wczoraj po południu służby ratunkowe otrzymały informacje o nieszczęśliwym wypadku, do którego doszło na terenie gminy Włoszczowa. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów, 14 –latkowi w dłoni eksplodowała petarda, powodując jej uszkodzenie. Obrażenia jakich doznał chłopiec były na tyle poważne, że nadal przebywa pod lekarską opieką. Funkcjonariusze obecnie ustalają w jaki sposób nastolatek wszedł w posiadanie materiałów pirotechnicznych.

Każdego roku, w okresie poprzedzającym Sylwestra, nieumiejętne obchodzenie się z petardami i fajerwerkami staje się przyczyną groźnych wypadków. Używanie wyrobów pirotechnicznych wymaga szczególnej ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że w dużej mierze bezpieczeństwo zależy od nas samych! Należy podkreślić, że wyroby pirotechniczne mogą być używane jedynie przez osoby dorosłe. Sprzedaż ich osobom niepełnoletnim zagrożona jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Apelujemy i przypominamy, że tego typu wyroby dopuszczone do obrotu w naszym kraju powinny posiadać odpowiedni atest, instrukcję obsługi w języku polskim, a także m.in. nazwę producenta.

Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją. Większość tego rodzaju wyrobów jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do wypadku. Nie zapomnijmy także o naszych pupilach – zwierzętach, które mogą negatywnie odczuć skutki używania wyrobów pirotechnicznych. Wiedząc jak reagują w takich sytuacjach, nie pozwólmy ich spłoszyć i zadbajmy by nie odczuwały dyskomfortu związanego z tą wyjątkową nocą.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media