Obserwuj nas na

Włoszczowa

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego

Dodano

Prawdziwie godną naśladowania postawą wykazali się mieszkańcy powiatu włoszczowskiego, ujmując nietrzeźwego, który kierował pojazdem. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, dzięki obywatelskiej postawie świadków 49-letni mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie.

W miniony wtorek przed godziną 21:00 dyżurny włoszczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie
o ujęciu przez mieszkańców powiatu nietrzeźwego kierującego. Zdarzenie to miało miejsce na jednej ze stacji paliw we Włoszczowie, gdzie natychmiast skierowano policyjny patrol.

Jak się okazało, osoby przebywające na stacji zauważyły kierującego dostawczym fordem, który swoim zachowaniem oraz wyglądem wzbudzał wrażenie, iż może być pod wpływem alkoholu. Kierujący po zatankowaniu, zapłacił a następnie chciał odjechać. Z uwagi na przypuszczenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy, świadkowie postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Kierującym okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu włoszczowskiego. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że w swoim organizmie miał blisko 1,6 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód kierującego został odholowany, a mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Dzięki właściwej postawie, 49-latek nie uniknie odpowiedzialności, a co najważniejsze – na drodze nie doszło do tragedii, którą mógł spowodować nietrzeźwy kierujący.

WR / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media