Obserwuj nas na

Włoszczowa

Próbowali oszukać metodą „na policjanta”

Dodano

Włoszczowscy mundurowi po raz kolejny ostrzegają przed oszustami, którzy działają metodą „na policjanta”. Wczoraj na terenie powiatu włoszczowskiego odnotowano kilka prób takich oszustw. We wszystkich przypadkach mieszkańcy zachowali czujność i nie dali się oszukać.

Tylko wczoraj kilku mieszkańców powiatu włoszczowskiego odebrało telefony od oszustów. Scenariusz w każdym z przypadków był podobny. Oszuści dzwoniąc do mieszkańców informowali o wypadku drogowym ich bliskich a następnie podawali do telefonu policjanta, który ten fakt miał potwierdzić. Oszuści chcieli wyłudzić nawet 300 tys. zł, na szczęście mieszkańcy zachowali czujność i nie dali się oszukać.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności. Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie żądają przekazania pieniędzy oraz nie proszą o podanie informacji dotyczących kont bankowych. Mundurowi nie informują także telefonicznie o prowadzonych „tajnych” akcjach.

Najskuteczniejszą metodą walki z oszustami działającymi metodą „na policjanta” jest wysoka świadomość społeczeństwa o zagrożeniu. Stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa, możemy zabezpieczyć się przed tym zagrożeniem. Jeśli nie mamy całkowitej pewności, kto do nas dzwoni, nie podejmujmy rozmowy i nie przekazujmy żadnych informacji o sobie, w żadnym wypadku w takich okolicznościach nie przekazujmy pieniędzy.

Pamiętajmy o tym i przekażmy te informacje najbliższym.

Opr. MJ

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media