Obserwuj nas na

Włoszczowa

Przekroczył prędkość i był nietrzeźwy

Dodano

Policjanci ruchu drogowego włoszczowskiej komendy podjęli wczoraj interwencję wobec kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy.

Wczoraj policjanci włoszczowskiej drogówki w miejscowości Chlewice zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem VW Sharan, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W trakcie kontroli policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości mężczyzny. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,3 promila. Kierujący stracił prawo jazdy. Za przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Za kierowanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Pomimo licznych apeli wielu kierujących nadal nie stosuje się do obowiązujących przepisów. Nic nie usprawiedliwia brawury na drodze, tym bardziej gdy dochodzi do tego alkohol. Pośpiech oraz brak odpowiedzialności naraża wszystkich uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Opr. MJ

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media