Obserwuj nas na

Włoszczowa

Przetarg na drugi etap obwodnicy Włoszczowy. Termin na składanie ofert przesunięty

Dodano

Proces wyłonienia wykonawcy zachodniej obwodnicy miasta wydłuży się. Ta część objazdu Włoszczowy nie należy do inwestycji, których realizacja pójdzie gładko i bez przeszkód. Już teraz widać, że zamówienie w formie „projektuj i buduj” rozbija się o cenę i szczegóły. Powodem przesunięcia terminu składania ofert są zapytania skierowane do inwestora. Aby mieć czas na odpowiedź, a także umożliwić firmom ustosunkowanie się do niej, przesuwa się w czasie termin rozstrzygnięcia postępowania. Pytań nie było dużo, ale czasu ubyło.

23 stycznia Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął poszukiwania wykonawcy drugiego etapu obwodnicy Włoszczowy. Nowa droga ma połączyć pierwszy etap obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 786 z drogami wojewódzkim w stronę Radomska (DW-785) oraz Przedborza (DW-742).

Przez Włoszczowę przechodzą trzy drogi wojewódzkie. W 2018 roku rozpoczęto inwestycje, które mają ostatecznie wyprowadzić ruch tranzytowy poza centrum miasta. Pod koniec 2020 roku oddany został pierwszy etap obwodnicy w ciągu DW-786 w południowej części miasta. Powstało wówczas 7,5 km drogi, która połączyła drogi nr 786 i 742 oraz przejęła część ruchu w kierunku Kielc, Częstochowy czy Katowic.

Teraz wybudowane mają być 4 km drogi po zachodniej stronie miasta. Nowy odcinek ma połączyć DW-786 z drogami nr 742 i 785. W ramach inwestycji powstanie m.in. wiadukt nad Centralną Magistralą Kolejową i inne obiekty inżynierskie, skrzyżowania, w tym ronda, a także ścieżki pieszo-rowerowe. Województwo świętokrzyskie otrzymało na to zadanie 19 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 19 grudnia 2022 roku w okolicy ronda przy Centralnej Magistrali Kolejowej, z udziałem samorządowców i parlamentarzystów umowę na realizację tej inwestycji podpisali: Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. 28 grudnia sejmik województwa uchwalał swój budżet, w którym zapisał środki na dofinansowanie włoszczowskiej obwodnicy w kwocie miliona złotych. Ciągle aktualne jest pytanie czy te 20 mln zł wystarczy?

Na wykonanie zadania w trybie zaprojektuj i wybuduj przewidziano 35 miesięcy ( II etap Obwodnicy Włoszczowy ma być gotowy w 2025 roku), a oferty mieliśmy poznać 24 lutego. Ze względu na pytania (było ich 6 a dotyczyły m.in. projektów wykonawczych i specyfikacji technicznych) inwestor wydłużył termin do 15 marca, do godziny 10.30.

W przypadku przetargów unijnych, w których ogłoszenia o zamówieniu i jego zmiany są publikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej jeżeli pytanie zostanie zadane na 14 dni (7 dni w przypadku pilnej potrzeby udzielenia zamówienia) przed upływem terminu składania ofert, zamawiający jest zobligowany udzielić odpowiedzi na zadane pytania nie później niż na 6 dni (4 dni w przypadku pilnej potrzeby udzielenia zamówienia) przed upływem terminu składania ofert. Jeśli zamawiający nie zdąży udzielić odpowiedzi we wskazanym terminie, ma możliwość przedłużenia terminu składania ofert. Na pytania złożone po terminie, zamawiający może, ale nie musi, udzielić odpowiedzi.

Źródło: UMiG Włoszczowa

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media