Obserwuj nas na

Włoszczowa

Wspaniała zabawa na choince dla kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń (zdjęcia)

Dodano

Około 250 osób bawiło się na wielkim balu karnawałowym, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie i Powiatową Radę KGW dla kół gospodyń wiejskich z całego powiatu.

Impreza kończąca karnawał odbyła się 3 lutego w Rezydencji Tary we Włoszczowie. Była to druga edycja wydarzenia pod nazwą „Tradycje ostatkowe i karnawałowe w Powiecie Włoszczowskim”.

Zgromadzonych powitała Dyrektor PCK-R Teresa Chudy wraz z Zarządem Powiatu: Starostą Dariuszem Czechowskim, Wicestarostą Łukaszem Karpińskim i Członkiem Zarządu Małgorzatą Gustą oraz Przewodniczącą Powiatowej Rady KGW Beatą Bąk.

Następnie wręczono nagrody laureatom Powiatowego Konkursu „Ciasto Bożonarodzeniowe”, który odbył się pod koniec ubiegłego roku. Koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.

Nagrodzeni zostali:

KGW „Łachowianki” z Łachowa – I miejsce
KGW z Bebelna – II miejsce
KGW z Dąbia i KGW „Skorkowianki” ze Skorkowa – III miejsce ex aequo
oraz pozostali uczestnicy konkursu: KGW „Wisienka” z Woli Wiśniowej, KGW „Morvianki” z Kolonii Mrowina, KGW „Czostkowianki” z Czostkowa, KGW Czarnca, KGW Kuzki, KGW „Przepióreczka” z Żelisławiczek, KGW Komparzów, Stowarzyszenie „Wspólnie dla świętokrzyskiego”, KGW Dzierzgów, Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” w Radkowie, KGW Bałków, KGW Bieganów, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Radkowie, KGW „Skociszewianki” w Skociszewach, KGW Oleszno.

Po wręczeniu nagród Członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta, wyświetlając prezentację przygotowaną przez Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, omówiła udział kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu włoszczowskiego w wydarzeniach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich w 2023 r.

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem MEJ z Włoszczowy. Podczas przerw uczestnicy choinki mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami przygotowanych przez organizatorów.

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego, Dyrektor PCK-R Włoszczowa i Przewodnicząca Powiatowej Rady KGW bardzo dziękują wszystkim kołom gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeniom za wspaniałą współpracę oraz zaangażowanie w promocję naszego powiatu, a także udział w wydarzeniach na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim.

Źródło: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media