Obserwuj nas na

Morawica

Dino Polsk inwestuje w Morawicy 140 mln!

Dodano

ANNA-BUD planuje wybudować centrum dystrybucyjne dla Dino Polska S.A. o wartości około 140 mln złotych w gminie Morawica, zakończenie inwestycji przewidziane jest do końca 2024 roku. Decyzję o budowie trzech centrów podjęto 6 listopada, z jednym z nich w Chałupkach.

Koszty inwestycji, szacowane na około 140 mln PLN (netto) na jedno centrum, łącznie wyniosą około 420 mln PLN, finansowane ze środków własnych. Przewiduje się, że centrum w Morawicy zostanie ukończone w 2024 r., a pozostałe dwa w 2025 r. Projekt obejmuje m.in. mroźnię, chłodnię, magazyny, część socjalno-biurową, oraz instalację fotowoltaiczną o mocy 1MW.

Całkowita powierzchnia każdego centrum dystrybucyjnego to około 45 tysięcy metrów kwadratowych, a celem inwestycji jest obsługa dostaw do sklepów Dino oraz wsparcie ekspansji sieci. ANNA-BUD będzie odpowiedzialna za realizację inwestycji w województwie świętokrzyskim, w tym projekt, budowę, oraz zagospodarowanie terenu. Pozostałe dwa obiekty powstaną w gminach Biała Piska i Janów Lubelski.

Źródło: Dino Polska / wkielcach.info

Copyright © 2022 Spotted: Media