Obserwuj nas na


Kazimierza Wielka

Przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i był nietrzeźwy

Dodano

Kazimierscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 29-latka, kierującego pojazdem marki Audi. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 25 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ostatecznie okazało się że kierujący miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony piątek, około godziny 18.30 policjanci z kazimierskiej drogówki, kontrolując prędkość w miejscowości Szarbia Zwierzyniecka, zauważyli szybko jadący pojazd marki Audi. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że kierujący niemieckim autem jechał 75 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Gdy policjanci nakazali mu zatrzymanie się do kontroli, mężczyzna siedzący za kierownicą zlekceważył sygnały dawane przez mundurowych i próbował uciec. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim, lecz krótko później pościg się zakończył. Kierujący audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Po chwili okazało się, że 29-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem i grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

MC / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media